Романівський ліцей № 2 Семінар директорів ЗЗСО та їх заступників
Нова українська школа покликана допомогти випускникам бути конкурентоздатними у 21-му столітті, стати цілісними особистостями, котрі вміють робити свідомий вибір, у тому числі вибір свого подальшого освітнього та професійного шляху. «Профорієнтація як складова Нової української школи» - саме на таку тему 11 травня на базі Романівського ліцею №2 відбувся семінар директорів ЗЗСО та їх заступників. Учасники семінару отримали методичні рекомендації щодо організації профорієнтаційної роботи у закладах загальної середньої освіти. Ознайомилися з кращими практиками учителів-предметників, класних керівників, практичного психолога, асистента учителя щодо формування світоглядних орієнтирів, життєвих компетентностей здобувачів освіти, необхідних для їх успішної самореалізації в житті, навчанні та праці.
У практичному блоці семінару учні продемонстрували знання та уміння, які вони отримали на заняттях з розвитку кар’єри, щодо створення мотиваційного листа, презентували власні тематичні групові проєкти, захист науково-дослідницьких робіт МАН України тощо. Цікавим було інтерв’ю, яке учні взяли у керівників закладів освіти щодо становлення та розвитку Нової української школи, продемонструвавши при цьому хороші навички ведення інтерв’ю та неабиякі знання з питань реалізації реформи НУШ.
Директор ліцею Ткачук В.М., розкриваючи систему роботи педагогічного колективу з професійного орієнтування, відмітив наскрізні підходи до цього питання, які враховані при плануванні роботи закладу освіти, розробленні освітньої програми, навчального плану та ін. Також на прикладах продемонстрував інтегрування профорієнтаційної складової в освітній процес. Цікавими були приклади інтегрованих уроків, психодіагностична методика вимірювання та оцінки індивідуально-психологічних особливостей учнів, запроваджена у ліцеї, роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Щоб допомогти учням зорієнтуватися і зробити свідомий вибір майбутньої професії, заклад освіти організовує зустрічі з роботодавцями, представниками різних професій, екскурсії на виробництво, у заклади вищої освіти.
Під час управлінського практикуму керівники закладів обговорили та обмінялися досвідом з організації професійного орієнтування учнівської молоді.
З матеріалами семінару можна ознайомитись за посиланням
https://drive.google.com/drive/folders/1PtRW78SN3OOiO6UgUuFT5ozKuqwUtcHO?usp=share_link