A A A K K K
людям з порушенням зору
Гуманітарний відділ Романівської селищної ради
https://zt.isuo.org/authorities/view/id/811

День Соборності України

Дата: 22.01.2025 10:35
Кількість переглядів: 39

22 січня 2025 року в селищі Романів відбувся захід до Дня Соборності України. Жителі громади вшанували світлу пам’ять про українських патріотів, що протягом віків боролися за свободу та соборність Української держави.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуУ 1919 році 22 січня на Софійському майдані Києва Директорією УНР було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, який об’єднав  східні і західні українські землі у єдину Соборну українську державу! На жаль, мрія українців про власну вільну країну тоді не збулася. Невдовзі після підписання Акта українські землі знову роз'єдналися, і лише 1991 року наша батьківщина нарешті здобула незалежність. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.

Соборність означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ як вільну, суверенну, демократичну, правову й соціальну. Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Головною традицією у День Соборності став живий ланцюг. Історія починається з 1990 року, коли патріотично налаштовані українці вирішили символічно продемонструвати державну єдність. Він протягувався з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. Цю традицію продовжують українці й донині. До української акції приєднуються люди в інших країнах. Сьогодні жителі громади та учні могли долучитися до ланцюга єдності.
Соборність – це…
…єдність, неподільність усіх територій України, духовна єдність українців, які проживають на території України, а також єдність усіх громадян України незалежно від національності та віросповідання, спрямована на утвердження справжнього суверенітету і незалежності України, побудову процвітаючої демократичної національної держави (стаття 6 Закону України “Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності”).


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано