День Соборності України
22 січня 2025 року в селищі Романів відбувся захід до Дня Соборності України. Жителі громади вшанували світлу пам’ять про українських патріотів, що протягом віків боролися за свободу та соборність Української держави.
У 1919 році 22 січня на Софійському майдані Києва Директорією УНР було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, який об’єднав східні і західні українські землі у єдину Соборну українську державу! На жаль, мрія українців про власну вільну країну тоді не збулася. Невдовзі після підписання Акта українські землі знову роз'єдналися, і лише 1991 року наша батьківщина нарешті здобула незалежність. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.
Соборність означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ як вільну, суверенну, демократичну, правову й соціальну. Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Головною традицією у День Соборності став живий ланцюг. Історія починається з 1990 року, коли патріотично налаштовані українці вирішили символічно продемонструвати державну єдність. Він протягувався з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. Цю традицію продовжують українці й донині. До української акції приєднуються люди в інших країнах. Сьогодні жителі громади та учні могли долучитися до ланцюга єдності.
Соборність – це…
…єдність, неподільність усіх територій України, духовна єдність українців, які проживають на території України, а також єдність усіх громадян України незалежно від національності та віросповідання, спрямована на утвердження справжнього суверенітету і незалежності України, побудову процвітаючої демократичної національної держави (стаття 6 Закону України “Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності”).